Moje recenze na knížku ''Finále''

25. září 2015 v 13:44 | luc!k |  Moje nesmysly xD
FináleUž dlouho jsem vám slibovala recenzi,ale nebyl na ni čas. Ted' když musím být doma tři týdny kvůli nemoci(Začátek školního roku a já jsem nemocná. Why not?) tak vám ji tu napíšu ted'. Doufám,že vás naláká,aby jste si tuhle knížku přečetli taky,protože stojí za to!

'Finále' je poslední díl ze série knížek 'Zavržený'.
Nora je zpátky doma a pamět' se jí vrátila. Už ví,že je dcerou Černé ruky a musí vést jeho armádu Nefilů jinak zemře ona i její matka. K její smůle Patch,kluk,kterého miluje nejvíc na světě stojí na druhé straně. Navíc její armáda ji nebere jako vůdkyni,proto Nora musí předstírat,že se s Patchem rozešla a začne tvrdý trénink,který ji má pomoct stát se silnějším Nefilem.
Když se všechno zdá už vyřešené,objeví se zrádce,kterého by Nora nikdy nečekala. Je to její trenér Dante ,který ji bránil a snažil se jí pomoct. No všechno to byla jen předtvářka. Zařídil,aby Nora byla závislá na d'áblotvoru-nápoji,který dělá Nefili ještě silnější než jsou. Potom Noru vyzve na souboj a ten,který vyhraje bude žít a stane se vůdcem armády. Nora je v koncích,ale naštěstí ji Patch podpoří a vytrénuje ji tak dobře,že Nora prostě nemůže prohrát. Jenže Dante se pojistil a tak ho dokáže zabít jen speciální meč. Nora si zoufá. Navíc Dante svrhl Patche do pekla a Nora už nechce bojovat,chce jen truchlit. Velkou oporou je pro ni její nejlepší kamarádka Vee,která jí konečně řekla své tajemství-ona sama je taky Nefil. No a samozřejmě věrný přítel Scott ji brání až do poslední chvíle. Nora se tedy schopí a začne boj mezi ní a Dantem,ale i mezi Nefili a archanděly. Nora bojuje tvrdě. Ve válce musejí být ztráty a ztráta Nořinina kamaráda je velkou ránou. K útěše jim,ale je,že vyhráli a ted' jen zbývá být s Patchem,ale........

Schválně vám ten konec tu nenapíšu! xD Přečtěte si ho ;)
Poslední díl byl pro mě nejnapínavější. Hlavně,protože když už jsem si myslela,že to dopadne dobře a Nora bude konečně s Patchem a její nevlastní sestra jí dá konečně pokoj,ukázalo se,že Dante je zmetek a další lidé drží Patche a Noru v pasti. Válka mezi Nefili a archanděly..olalá. Asi se ptáte proč jsem z toho tak hotová. Archandělé měli vždycky navrch nad Nefili a to,že spolu válčí je prostě neuvěřitelný. Dost mě vzalo,když Patch skončil v pekle. Úplně what? Aby jste to pochopili-Patch se vždycky snažil,aby v pekle neskončil a ted' když ho potřebuje Nora nejvíc ho tam nějaká nicka Dante shodí? Navíc Patch je ten typ kluka do kterýho se prostě musíte zamilovat. Navenek vypadá jako bad boy,ale když ho poznáte je hrozně sweet.(No jo už zase se mi stalo,že básním o klukovi,kterej je jen v knížce) a když řekne Noře ''andílku'' a že jí to říká často,je hrozně cute.
Konec knížky a příběhu téhle série mi přišel..........no,nezklamal mě. Taky se vám stává,že když čtete víc knížek ze stejné série a čekáte na úžasný konec,tak vás potom zklame? Tak u téhle knížky se mi to nestalo. Jasně,klidně bych chtěla pokračování,ale tohle mi stačí.
Knížku jsem přečetla za dva dny(má to 440 stránek) a ráda bych si ji někdy přečetla znovu. A nejen ji,ale celou sérii.
Pokud by jste si chtěli sérii přečíst tak tohle jsou názvy knížek:
Zavržený, Crescendo.Ticho a právě knížka Finále.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama