Recenza na můj oblíbený seriál Reign

3. října 2015 v 20:33 | luc!k |  Moje nesmysly xD
Jak víte,mám desing blogu Reign. A tak jsem se rozhodla konečně vám tu udělat recenzi na tenhle skvělý seriál.Ale nečekejte ,že vám popíšu celý děj.Nechci totiž spoilerovat a někoho tak naštvat,takže budu u částí,které by mohly být spoiler dělat pomlčku.
Drama / Fantasy / Historický

USA, 44x44 min

Režie:Matthew Hastings Brad Silberling, Allan Kroeker

Scénář:Laurie McCarthy, Jennie Snyder

Hrají:Adelaide Kane,Megan Follows,Torrance Coombs,Toby Regbo,Celina Sinden,Anna Popplewell,Caitlin Stasey,Alan van Sprang,Rose Wiliams,Craig Parker,Rachel Skarsten,Yael Globglas a další..Seriál začíná tím,že mladá královna Skotska-Mary Stuard,přijíždí na francouzský dvůr ,aby se provdala za budoucího krále Francie-prince Francise. Jenže všechno není tak jednoduché jak si Mary představovala.Královna Francie-Catherine de Medici se snaží Mary zničit,protože její věrný sluha Nostradamus předpověděl ,že když si Mary vezme Francise on -----.
Mary má naštěstí sebou své čtyři dvorní dámy a kamarádky-Lolu,Kennu,Greer a Aylee.Všechny jsou tu proto,aby Mary pomohly,ale postupně se ukáže ,že Kenna se stará víc o to jak si získat ---- Lola se snaží zamaskovat svoje ---- a Greer se musí rozhodnout mezi svou láskou a povinností k rodině.Asi nejvíc tragická věc se stane Aylee ,kterou ---- ''hradní duch'' Clarissa.
Taky vidíme ''naschvály'' krále Henryho a královny Catherine a i Catheriinu snahu vyhnat ode dvora milenku krále-Dianu.

Mary kromě intrik Catherine,musí čelit i Angličanům ,kteří napadají její zemi a taky jejím citům k nevlastnímu bratrovi Francise Bashovi.

V první sérii vidíme jak se Mary snaží zachránit svou zemi,přežít a uvědomit si ,kterého bratra víc miluje.Naštěstí všechno zvládne a konečně se vdá za -----.
Pokud jde i o její dvorní dámy,každá na francouzském dvoře zažila své a musejí si s tím nějak poradit.


První série se mi hodně líbí.Hlavně první díl,který mě zaujal a tak jsem se dívala dál. Sledovanost tenhle seriál měl poměrně velkou a tak není divu ,že se tvůrci rozhodli natočit i druhou sérii.
Moje oblíbené postavy 1.série:Mary,Catherine,Bash
Moje neoblíbené postavy 1.série:Penelope,Diana
Moje oblíbené díly 1.série: 1x01, 1x07, 1x11, 1x13, 1x14
Druhá série začíná tak,že Francis jede za Lolou,aby byl u jejího ----.Catherine a Mary musejí řešit šířící se mor a hladomor,který Francii začíná sužovat.Mary nechá zabít jednoho šlechtice ,který zavraždil celou jednu rodinu,ale tento čin bude mít následky do budoucna.Na hrad totiž přijíždí Lord Narcisse,otec zavražděného a ten chce znát odpovědi.Později bude ---- Francisovi a kvůli tomu bude Francis nucený dělat co on bude chtít.
Lola se vrátí na hrad se svým ---- ,kterého si zamilují Greer a Kenna.Pro Mary je to trpký fakt,ale nakonec se s tím smíří.
Mary a Francis se budou těšit z nového----- ,ale vzápětí budou smutní,protože Mary -----.Na hrad přijede i Navarský princ Louis of Condé,který bude Francisovi a Mary pomáhat.
Catherine už nebude královna,ale královna matka,ale rozhodně klid mít nebude.Snaží se synovi radit a musí se vypořádat se svou věčně opilou a záletnickou dcerou princeznou Claude,která se konečně vrátila domů.
Kenna a Bash se snaží získat majetek,aby jejich situace byla na dvoře lepší.
Greer si nakonec vybere rodinu než své štěstí,záhy o vše příjde a bude muset čelit ------.
Ve Francii zuří válka katolíků proti protestantům a tak když jednou na hrad vtrhnou protestanti Mary bude ----.Tato situace Mary sblíží s Catherine,ale oddálí vztah Mary a Francise.Mary najde v útěchu v --- s kterým bude Francisovi ----.Když se to dozví Catherine spojí se s Narcissem ,který se později stane jejím ---- a budou se snažit Mary a -- zničit.
Druhá série končí tak,že Mary podrazí--- a vrátí se k Francisovi.Catherine bude--- ode dvora a spojí se s královnou---.Narcisse udělá správnou věc což potěší Lolu.Bash je ---- bílou čarodějnicí a Kenna odjíždí z hradu,aby skryla své ----.Greer se postavila na své nohy a ted' je zní ----.Druhá série se mi taky moc líbí.Už to není o tom jak se Mary snaží získat trůn a podporu Francie.Ted' je zní královna Francie a Skotska a Francis je král Francie a Skotska.
Druhá série je hodně temná,ale nemyslím si ,že by jí to neubralo na kouzlu.Sledovanost sklesla když tvůrci Mary nechali ----- ,ale později se sledovanost zlepšila a tak,aby příběh našich hrdinů nabral konce tvůrci se rozhodli natočit i třetí sérii.Momentálně probíhá natáčení 3x07 a premiéru má 3.série 9.října :)
Moje oblíbené postavy 2.série:Catherine,Francis,Lord Narcisse,Princezna Claude,Lola
Moje neoblíbené postavy:Princ Louis of Condé,Clarissa,žena v bílém a Mary
Moje oblíbené epizody:2x04 ,2x06, 2x19, 2x20 a 2x22 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama