Recenze na knížku ''První''

24. října 2015 v 18:35 | luc!k |  Moje nesmysly xD
Já už tu knížku mám přečtenou týden,ale kvůli škole vůbec nic nestíhám...
První
Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.Na začátku knížky jsem si myslela,že to bude jednoduché. America se rozhodne pro Maxona,Maxon si ji vezme a bude to klišé jako ''a žili spolu št'astně až do smrti''. Jak moc jsem se spletla.
V knížce se sice řeší,že si Maxon už musí vybrat ze zbylých pěti dívek,ale podstata je úplně jinde. Maxon a America se setkávají se Seveřany,aby si vyslechli jejich návrh o zrušení kast. Maxon i Amerika jsou pro,ale jak zajistit finance aniž by si toho král všiml? Tady na mě America udělala dojem jak bravůrně to vymyslela. Taky se mi líbilo jak se usmířila se Celestou a ukázalo se,že to není taková mrcha jak se mi vždycky zdálo. Co mě,ale štvalo bylo,že America a Maxon se dokázali hned pohádat a on si běžel za Kriss a ona za Aspenem..jako vážně?
Potom mi bylo líto otce Ameriky. To jsem nečekala,že zemře a bylo mi ho moc líto. Na druhou stranu jsem,ale zase mohla vidět jaké má America skvělé sourozence. Tedy skoro všechny sourozence. Kota je úplný ignorant! Nejraději bych ho propleskla,ale America se zachovala jako kdyby už byla královna a pěkně mu sklaplo.
Když už se všechno zdálo,že bude super a že America bude s Maxonem,tak se Maxon dozví o ní a Aspenovi a chce Americu poslat pryč. U toho jsem úplně křičela NE! A když už se má vyhlásit vítězka a jméno budoucí princezny do paláce vtrhnou Jižané a mnoho lidí zemře včetně těch které jsem měla ráda. Jediný kdo mi nevadí,že zemřel byl král. Nikdy jsem ho neměla ráda a za to všechno co udělal Maxonovi si to zasloužil! Královny Amberly mi bylo,ale líto. Potom jsem měla úplný nervy,aby Maxon neumřel,když ho tak zranili. ''Můj'' šikovný princ to,ale zvládl a nakonec se konala svatba. Překvapilo mě,že Aspen nakonec skončil s Lucy,služebnou Americi,ale tak aspoń není sám. Hrozně se mi líbilo,že Marlee byla Americina drůžička a že Maxon ji a jejího manžela povýšil. America a Maxon jsou spolu jako manželé a i jako vládci. Myslím,že konec autorka napsala dobře. Byla jsem spokojená.
Kniha se mi celkově líbila. Rozhodně byla nepředvídatelná ,měla děj a u ničeho jsem se nenudila. Pro mě je to jedna z nej knížek.

Ted' jsem se dozvěděla,že je ještě kniha z pohledu Maxona a píše se knížka,kterou bude vyprávět dcera Americi a Maxona. Tu si určitě přečtu :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 minette minette | 24. listopadu 2015 v 19:49 | Reagovat

Ale no taaak... Kde je spoiler alert? :-D

2 luc!k luc!k | Web | 29. listopadu 2015 v 20:05 | Reagovat

[1]: nebude :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama